10 Nisan 2020 Cuma
Anasayfa > Yerel > Şehir Hastanesi hizmete başladı

Şehir Hastanesi hizmete başladı

24.03.2020 11:18 12 14 16 18 yazdır
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde boşaltılan servislerin yanında Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’ndeki yatak sayısı ise 200’e çıkartıldı.
Şehir Hastanesi hizmete başladı

 

Samet Özünal-Erzurum Yenigün Gazetesi

Erzurum Şehir Hastanesi kısmen de olsa hizmete açıldı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz ve Göz Hastalıkları’na ait servisler, Erzurum Şehir Hastanesi’ne taşınırken, Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi de, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde boşaltılan servislerin yanında Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’ndeki yatak sayısı ise 200’e çıkartıldı. Hastanede Yoğun Bakım ünitelerinde de kapasite artırımına gidilirken, şu anda Erzurum’daki yoğun bakım üniteleri Türkiye’nin en modern yoğun bakım üniteleri haline getirildi. Böylece Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde her türlü COVID-19 şüphelisi, teşhis, tanı ve tedavisi rahatlıkla yapılabilecek.

 

ERZURUM’DA SIRADIŞI PERFORMANS

COVID-19’la mücadele sürecinde Erzurum’da olağanüstü bir performans sergileyen İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, söz konusu düzenlemeleri bir hafta içersinde gerçekleştirerek adeta bir rekora imzasını attı. Şehir Hastanesi B Blok’u devreye alarak Erzurum’daki sağlık hizmetlerinde yeni bir soluk kazandıran Gürsel Bedir, sahadan bir an olsun geri gelmiyor. Hastaneler arasında mekik dokuyan ve yapılan fiziki düzenlemeleri birebir yakından takip eden İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, sağlık çalışanlarını da hiç yalnız bırakmıyor. Bedir’in performansı kamuoyundan büyük takdir görürken, özellikle Koronavirüs’le mücadele sürecinde imzasını attığı başarılı çalışmalar dikkatlerden kaçmıyor.

 

VATANDAŞLAR GELİŞMELERDEN MEMNUN

Vatandaşlar, Erzurum Şehir Hastanesi’nin hizmete açılmış olmasından duydukları mutluluğu ifade ederek, “Erzurum Şehir Hastanesi’nin COVID-19’la mücadelede kullanılmayacak olmasına çok sevindik. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki servislerin Şehir Hastanesi’ne taşınmış olması da önemli bir çalışma olmuş. İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, kısa bir sürede bu kadar başarılı çalışmayı yürütmüş olması bakımından gerçekten övgüyü hak etmiştir. Hem İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir’i ve hem de onun şahsında tüm sağlık çalışanlarını kutluyor, hepsine kolaylık ve başarılar diliyoruz” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri