29 Ocak 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Şehir merkezi değil, Çat Yolu!

Şehir merkezi değil, Çat Yolu!

10.09.2019 09:49 12 14 16 18 yazdır
Yerleşim birimlerinin sürekli genişlemesiyle birlikte Erzurum Çat Yolu da adeta şehir merkezine dönüştü.
Şehir merkezi değil, Çat Yolu!


Yerleşim birimlerinin sürekli genişlemesiyle birlikte Erzurum Çat Yolu da adeta şehir merkezine dönüştü. Yeni Şehir Hastanesi’nin açılışından önce gerçekleştirilen yol genişletme, bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle ulaşımın kısıtlı olarak verilebildiği Çat Yolu’nda özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı. Dün okulların da ilk günü olması nedeniyle neredeyse ikiye katlanan araç yoğunluğu, akıllara bir zamanlar İstanbul’la birlikte hatırlanan trafik çilesi görüntülerini getirirken, vatandaşlar ise bu duruma isyan etti. Çat Yolu’nun artık trafik yükünü kaldıramaz hale geldiğini dile getiren vatandaşlar, bu bölgede alternatif hatlar oluşturulması çağrısında bulundular.

 

ÇAT YOLU’NDA UZUN ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

Dadaşkent’i Yıldızkent’e bağlayan bulvarın da etkisiyle trafik yükü giderek artan Çat Yolu’nda Büyükşehir Belediyesi bir süredir çalışma yapıyor. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önündeki altgeçidin de revize edildiği çalışmalar sebebiyle ulaşım şu anda iki şerit olarak verilebiliyor. Köprünün devre dışı bırakılması, Yıldızkent kavşağı bağlantısının kapatılması ve Dadaşkent’teki trafik yükünün de eklenmesi nedeniyle araç seyrinin neredeyse imkansız hale geldiği Çat Yolu’nda, kısa süreli olarak yanıp sönen trafik ışıkları ise, sürücülere adeta saç-baş yoldurttu. Öğrenci servislerinin yanı sıra kamu çalışanlarına ait araçların da uzun kuyruklar oluşturduğu güzergâhta, vatandaşlar çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyor.

 

KAMU KURUMLARININ SAYISI ARTTI

Öte yandan Çat Yolu üzerindeki trafik yükünün artmasına gerekçe olarak hem yerleşim birimlerinin genişlemesi ve hem de bölgedeki kamu kurumlarının sayısının artması gösterilirken, özellikle İl Sağlık Müdürlüğü’nün buraya taşınmasının ardından Çat Yolu’ndaki trafik sirkülasyonunun büyük ölçüde arttığı kaydedildi.

Yine okulların bu bölgede yoğunlaşması ve Dadaşkent’le Yıldızkent’in birbirine yaklaşması, ulaşım ağlarının yükünü artırırken, Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yoğunluğun tamamen ortadan kalkması bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri