kültür
19 Mart 2019 Salı
Anasayfa > Yerel > Şehit annesi için yardım kermesi düzenlediler

Şehit annesi için yardım kermesi düzenlediler

16.05.2018 09:44 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’da bulunan iki öğretmen bulundukları okulda belirledikleri şehit ailesi için öğrencileri ile birlikte yardım kermesi düzenlediler.
Şehit annesi için yardım kermesi düzenlediler

Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Vali Vefik Kitapcıgil İlkokulu öğretenlerinden Emine Köse ve Sümeyra Doğan Kurt bulundukları okulda anlamlı bir programa imza attı. Öğretmen Emine Köse ve Sümeyra Doğan Kurt eğitim verdikleri okulda Şehit annelerine vefa konulu “Bir Annenin Yüreğine Dokun” adı altında “Yüreğin Kadar Yardım Et” sloganı ile düzenledikleri yardım kermesini düzenledi.

Düzenlenen yardım kermesine hem veliler hem de öğrenciler destek oldu. Salon hazırlıklarını veliler üstlenirken yardım edilecek olan şehit ailesini de Aziziye Belediyesi tarafından belirlendi. Aziziye Belediyesi tarafından belirlenen Şehit Pehlül Oruk için yardım kermesinin yapıldığı okulda köşe hazırlandı. Öğretmen Emine Köse ve Sümeyra Doğan Kurt tarafından düzenlenen yardım kermesi sadece öğrencilere yönelik olarak satışlar yapıldı.  Şehit ailesi için düzenlenen yardım kermesinde öğrencilere yapılan satışta minik eller yardımda yarışıp kocaman yüreklerini ortaya koydular.

Yardım kermesinden elde edilen gelir, Okul Müdürü Muammer Bayrak, veli temsilcileri, öğrenci temsilcileri ve Öğretmenlerden oluşan bir grup Şehit annesini evinde ziyaret ederek toplanılan yardımı ulaştırdı. Şehit annesine yapılan ziyarette duydu dolu anlar yaşanıldı.

Vali Vefik Kitapcıgil İlkokulu öğretenlerinden Emine Köse düzenledikleri yardım kermesi hakkında şunları dile getirdi: “Böyle bir etkinliği düzenlememizde ki asıl amacımız öğrencilerimizin anneler gününde hem annelerini hem de şehitlerimizin annelerinin kıymetini bilmeleri. Bunun içinde öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yardım kermesi düzenledik. Düzenlediğimiz yardım kermesinden elde ettiğimiz gelirin hepsini öğrencilerimiz karşıladı. Bizim aracılığımız sayesinde öğrencilerimiz şehit olan bir yavrumuzun annesine yardım etmiş oldu. Yaptığımız ziyarette çok güzel anlar yaşanıldı ve hem annemiz hem de öğrencilerimiz duygu dolu anlar yaşadılar. Bu sayede annemizi böyle bir günde yalnız bırakmayarak acısına ortak olmaya çalıştık dedi.

Vali Vefik Kitapcıgil İlkokulu öğretenlerinden Sümeyra Doğan Kurt ise şunları ifade etti: “Şahit annemiz için düzenlediğimiz yardım kermesimizde büyük bir katılım sağlandı ve aynı zamanda tahmin ettiğimiz gelirin çok üstünde bir gelir elde ettik. Bu gelir öğrencilerimiz tarafından sağlandı. Bu sayede şehit annemize düşündüğümüzden daha güzel bir şekilde yardım etme imkanı kazandık.  Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve belirlediğimiz temsilci öğrencilerimiz tarafından şahit annemizi ziyaret ederek acısına hep birlikte ortak olmaya çalıştık. Öğretmenimiz tarafından Yasin-i Şerif okuduktan sonra şehidimiz için dualar edip ziyaretimizi bitirdik” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri