29 Ocak 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Kasım AKAN > SORULAR-CEVAPLAR
Kasım AKAN

SORULAR-CEVAPLAR

11.09.2019 09:35 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kasım AKAN

SORU:

Pierre Kanstrup’un iddiaları inandırıcı geldi mi?

 

CEVAP:

Çelişkileri var Kanstrup’un… Birincisi, “Erzurumspor Süper Lig’den düştükten sonra kâbus dolu günler yaşadım” diyor, sonra getirip tehdit olayını takımdan ayrılma mevzuuna bağlıyor. Yani ortada bir kopukluk var, çünkü takımın küme düştüğü tarihle Kanstrup’un takımdan ayrılması arasında aylar var. Yani ortada doğru gitmeyen bir şeyler var. Belli ki Kanstrup gündemde futboluyla değil de, başka yollarla kalmak istiyor. Ama kulüp bu işin peşini bırakmasın ve gerekirse konuyu yargıya taşısın, hesap sorulsun.

 

SORU:

Bize de soruyorlar: “Erzurum’da uçak biletleri ucuzlar mı?”

 

CEVAP:

Şu ana kadar biletlerin ucuzlayacağına dair tek bir emare yok. Ne zaman ki THY’nin güvenlik tedbiri olarak bakıma aldığı uçaklar uçuşa başlar, bilet fiyatları işte o zaman ucuzlar. Peki, bu yönde bir işaret var mı, onu da ne yazık ki bir bilen yok, açıklama yapan da yok, kamuoyunu bilgilendiren de yok…

 

SORU:

Erzurum’da bir meslek örgütü, Demokrasi konulu bir konferans düzenlemiş. Duyanınız oldu mu?

 

CEVAP:

Evet duyduk. Ama iki husus var: birincisi demokrasiden bahseden bu meslek örgütünün başkanı 20 yılı aşkındır başkan. Yani koltuğu başkasına kaptırmamak için çevirmediği fırıldak, kalkışmadığı organizasyon kalmamış. Şimdi bu adam kalkmış demokrasiden bahsediyor, inanabiliyor musunuz?

İkinci hususa gelince, bu konferans güya meslek mensuplarına yönelik olarak düzenlenmiş ama ilginçtir meslek mensuplarının haberi yok. Anlayacağınız kendileri pişirmiş, kendileri yemişler. Üzücü olan da şu ki; bu organizasyona koskoca şehrül emini de alet etmişler.

Etiketler : SORULAR-CEVAPLAR
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.