27 Şubat 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Sosyal Medyadan Sosyal Meydana

Sosyal Medyadan Sosyal Meydana

08.10.2019 09:45 12 14 16 18 yazdır
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” projesi kapsamında Erzurum’da da bir dizi etkinlik yapıldı.
Sosyal Medyadan Sosyal Meydana


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” projesi kapsamında Erzurum’da da bir dizi etkinlik yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte, Türkiye’nin dört bir yanından Erzurum’a gelen gençler, sosyal medyadan uzakta çevre temizliği yaptı, çeşitli spor faaliyetlerine katıldı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, bakanlığın yürüttüğü “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” adlı proje için Erzurum’da da seferber oldu. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Erzurum’a gelen gençler, Yakutiye Kent Meydanı başta olmak üzere şehir merkezinde başta çevre temizliği olmak üzere birçok etkinlikte bulundu. Gençlerin oluşturduğu renkli görüntüler görülmeye değerken, söz konusu proje vatandaşlardan da tam not aldı.

 


SOSYAL MEDYA BAĞIMLILIĞI…

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” adlı projenin gençlerin sosyal medya bağımlılığına dikkat çekmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturma amacı taşıdığını dile getirerek, bu manada Erzurum’da da özel bir çalışmaya imza attıklarını kaydetti. Gençlik Merkezleri’nin katılımıyla yapılan çalışmada gençlerin temiz bir çevre vurgusunda bulunmak için meydanda çöp topladıklarını ve sosyal medyadan uzak kalmak suretiyle çeşitli etkinliklere katıldıklarını anlatan Taşkesenligil, “Burada asıl amaç; gençlerin sosyal medyadan uzak kalarak, yaşadıkları çevreye odaklanmalarını sağlamaktı. Yani bir diğer ifadeyle gençlerin özüne dönmesi çalışmasıydı” diye konuştu.

 

VATANDAŞLARDAN PROJEYE TAM DESTEK

Gençlerin proje kapsamında Yakutiye Kent Meydanı ve şehir merkezinde başlattığı çevre temizliği seferberliği, vatandaşlardan da tam not aldı. Vatandaşlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırladığı bu projenin takdire değer olduğunu ifade ederek, “Gençlerimizi telefonların ve bilgisayarların başında değil de, caddelerde, sokaklarda, meydanlarda, kısacası hayatın içerisinde görmek gerçekten güzeldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu tarz projelerin çeşitlendirilmesi ve gençlerimizin bu illetten kurtarılmasını istiyoruz” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri