bykşhr
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > Yerel > Tedbirli Vali’nin hali bir başka

Tedbirli Vali’nin hali bir başka

10.01.2019 09:49 12 14 16 18 yazdır
Kış mevsimi ve yoğun kar yağışının etkili olmaya başladığı Erzurum’da, eğitimin imdadına Vali Okay Memiş yetişiyor.
Tedbirli Vali’nin hali bir başka


Kış mevsimi ve yoğun kar yağışının etkili olmaya başladığı Erzurum’da, eğitimin imdadına Vali Okay Memiş yetişiyor. Şehir merkezinde olduğu gibi özellikle de kırsalda eğitim ve öğretim hizmetlerinin aksamasına sebep olan kar yağışına yönelik olarak aldığı tedbirlerle takdir toplayan Vali Okay Memiş, önceki yıllarda yaşanan aksaklıkları bir anda unutturdu. Öğrenci velileri, geçtiğimiz yıllarda kış mevsimlerinin eğitim öğretim hizmetleri için tam bir kâbus haline geldiğini hatırlatarak, “Sayın Valimizin sayesinde bu sıkıntıları artık yaşamıyoruz. Önceki yıllarda hem yağış ve hem de sıfırın altında 30’lara düşen hava sıcaklıklarına rağmen eğitim öğretime devam edilmesi yönündeki kararlardan bıkıp usanmıştık. Hele şükür şehrin içinde bulunduğu zor koşulları gören ve halkın ne istediğini bilen bir valiye kavuştuk” diye konuştular.

 

BATIDAKİLER ÇOCUK DA…

Erzurum’un bir önceki Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun kış mevsimine yönelik olarak aldığı tedbirleri hiçbir zaman tasvip etmediklerini hatırlatan öğrenci velileri, “Seyfettin Vali iyiydi, hoştu ama her nedense kış mevsimlerinde bizi çok üzüyordu. Yoğun kar yağışı altında, servisler bile yollarda kalırken, çoğu zaman öğrencilerimiz okula yürüyerek gitmek durumunda kalırdı. Kar ve kış mevsimi bu şehrin bir gerçeği olabilir ama kış mevsimi boyunca da her gün kar yağmıyor sonuçta. Büyükşehirlerde birkaç santimetre kar yağınca eğitime ara veriliyor da, oradaki çocuklar çocuk da, buradakiler de çocuk sonuçta” şeklinde konuştular.

 

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN TEŞEKKÜR

Erzurum Valisi Okay Memiş’in bu anlamda çok hassas davrandığını ve öğrencilerin mağdur olmaması için her türlü tedbiri önceden aldığını dile getiren veliler, “Vali Bey o kadar koordinasyonlu çalışıyor ki, öğrencilerimiz okula gidip de geri dönmek zorunda kalmıyor. Sergilediği bu yaklaşımdan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri