26 Ocak 2021 Salı
Anasayfa > Ekonomi > Tohumculukta yetki devri başvuruları elektronik ortama taşındı - Son Dakika Haberleri
Tohumculukta yetki devri başvuruları elektronik ortama taşındı - Son Dakika Haberleri

Tohumculukta yetki devri başvuruları elektronik ortama taşındı - Son Dakika Haberleri

13.01.2021 09:56 12 14 16 18 yazdır
Tarım ve Orman Bakanlığı, tohumculuk hizmetlerinde alan kontrolleri ve denetim yetkisi devri başvurularına ilişkin şartları yeniden belirledi. Yönetmelik kapsamındaki başvurular elektronik ortamda da yapılabilecek.

13 Ocak 2008 tarihli yönetmelikte yer alan "Tarım ve Köyişleri Bakanlığı" ibaresi "Tarım ve Orman Bakanlığı", "özel kontrolör" ibaresi "özel tohumluk kontrolörü" ve "resmi kontrolör" tanımı ise "resmi tohumluk kontrolörü" şeklinde değiştirildi.

Bu kapsamda yetki devri başvurularında aranan belgeler de güncellendi.

Yapılan değişiklikler dahilinde, yetki devrinin gerçekleşmesi için yapılacak iş ve işlemlerle ilgili ücretler, ilgili mevzuat hükümlerine göre hizmeti veren döner sermaye işletmesinin ilgili hesabına peşin olarak yatırılacak.

Başvurular elektronik ortamda

Yönetmelik kapsamında yapılacak başvurular, ıslak veya elektronik imza ile imzalanarak doldurulan belgelerden oluşan eklerle, fiziki olarak veya elektronik ortamda yapılacak.

Faaliyetlerin sunumunda, gerekli altyapının sağlanması halinde başvurular elektronik ortamda alınabilecek. Başka kurum ve kuruluşlar tarafından elektronik ortamda sunulan bilgi ve belgeler başvuruda bulunan kuruluştan talep edilmeyecek.

Yönetmeliğin hükümlerini Tarım ve Orman Bakanı yürütecek.


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri