bykşhr
07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > Yerel > Tüketiciye Fırat teminatı

Tüketiciye Fırat teminatı

22.05.2020 10:47 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (ESOB) Birliği Başkanı Rasim Fırat, “Vatandaşımızın alışveriş keyfini kimse kaçıramaz!” dedi.
Tüketiciye Fırat teminatı

 

 

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (ESOB) Birliği Başkanı Rasim Fırat, “Vatandaşımızın alışveriş keyfini kimse kaçıramaz!” dedi.

ESOB Başkanı Rasim Fırat, bayrama sayılı günler kala alışveriş için çarşı, Pazar ve marketlere akın edecek olan vatandaşlara teminat verdi. Başkan Fırat, vatandaşların alışveriş yaparken ağızlarının tadı kaçmasın diye her türlü önlemi aldıklarını kaydederek, “Erzurum esnafı böylesi istismar oyunlarına zaten geçit vermez; doğru da bulmaz. Bazı fırsatçılar çıkabilir, onlara da zaten esnaf denilemez. Esnaf demek; ahlaklı demektir, esnaf demek farklı demektir. Bizim esnafımız da, bu manada her türlü övgüye değerdir” diye konuştu.

 

BAŞKAN FIRAT: HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK

ESOB olarak bayram alışverişlerinin huzurlu bir biçimde yapılabilmesi için her türlü önlemin alındnığını, bütün üyelerin bu manada uyarıldığını anlatan Başkan Rasim Fırat, “Biz gerek Ramazan ayı öncesinde ve gerekse bayram hazırlıkları sürecinde esnafımızın vatandaşlara karşı gerekli hassasiyeti ve ihtimamı göstermelerini sürekli istiyoruz. Bu manada üzücü ya da istenmeyen herhangi bir durum yaşayan vatandaşlarımız için de kapılarımız ardına kadar açıktır. Vatandaşa yanlış yapana bunun bedelini ödetiriz” şeklinde konuştu.

 

“HEPİMİZ EL ELE VERMEK ZORUNDAYIZ”

Ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini ve toplumun tüm kesimlerinin salgınla mücadele için el ele verdiğini anlatan Başkan Rasim Fırat, “Süreçte esnafımız ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşadı, yaşamaya da devam ediyor. Bu sorunların çözümü için de yine seferber olacağız, hükümetimize öneri ve taleplerde bulunacağız, esnafımızın yükünü hafifletmeye çalışacağız. Bu süreci de Allah’ın izniyle esnafımızla birlikte atlatacağız. Vatandaşın alışveriş keyfini kaçıran ve ilaveten de işini düzgün biçimde yapan esnafımızın töhmet altında bırakılmasına da izin vermeyeceğiz” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri