23 Mayıs 2019 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Ülkü Ocakları Konseri birlik ruhuna işaret etti

Ülkü Ocakları Konseri birlik ruhuna işaret etti

04.12.2018 11:12 12 14 16 18 yazdır
Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçılarından Ali Kınık, Ahmet Öngel ve Ozan Manası’nın katıldığı Palandöken Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Ülküm, İlkem, Türk’üm Ben” adlı konsere yoğun katılım sağlandı.
Ülkü Ocakları Konseri birlik ruhuna işaret etti

Konsere Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanı Haktan Genç, Ülkü, MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, MHP MYK Üyeleri Âdem Yurdagül ve Ahmet Gökhan Yazıcı, Ocakları İlçe Başkanları ve MHP İlçe Başkanları katıldı.

Konser saygı duruşu ve ardından İstiklal marşı okunarak başladı. Konserin açılış konuşmasını yapan Palandöken Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Gerçek, protokolü selamlayarak başladığı konuşmasında birlik ve bütünlük çağrısı yaparak şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin son direniş kalesi olan Ülkü Ocakları ve Ülkücülerin varlığı düşmana korku salmakta, dosta güven vermektedir. Ülkücülerin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen dış kaynaklı şer odaklarının ve onların riyakâr vicdanlı yerli işbirlikçilerinin asıl amacı ülkemizi kaosa sürüklemektir. Ancak herkesçe bilinmesi gerekir ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacak. Aziz Türk milletinin İstiklal ve istikbaline pranga vurmak isteyen ihanet odakları kokuşmuş emperyal emellerine asla ulaşamayacaklardır. Tek derdi millet, davası memleket olan Ülkü Ocakları olarak; Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in işaret ettiği, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde ve Genel Başkanımız Sayın Olcay Klavuz Bey’in yol başçılığında Türk Ülkü’sünü gerçekleştirmek için tüm varlığımızla durmadan çalışacağız. Kızıl Elma Ülküsü’nün özlemini her daim kalbinde hisseden, yüreği Nizam-ı Alem İlay’ı Kelimetullah Davasıyla çarpan, Oğuz soylu siz değerli ülküdaşlarıma en derin şükranlarımı gönderiyor, Büyük Turan’da buluşacağımız günlerin inanç ve özlemiyle saygılar sunuyorum” dedi.

Palandöken Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Gerçek’in konuşmasının ardından söz alan Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Haktan Genç, “Ülkemizin bu gün yaşadığı zorlu günlerde Ülkücülerin birlik ve bütünlüğüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu” kaydederek birlik ve bütünlük çağrısı yaptı. Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Haktan Genç konuşmasında “Lidere sadakat şerefimizdir” diyerek, “Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in her daim emrinde ve yanındayız. Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin emrinde, Genel Başkanımız Sayın Olcay Klavuz’un öncülüğünde ülkücü gençlik olarak, Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in İşaret ettiği kutlu hedefe ulaşmak için hiç bir zorluktan yılmayacağız ve her türlü fedakârlığı omuzlayacağız” ifadelerinde bulundu.

 Başkan Genç; "Ülkü Ocakları kurulduğu günden itibaren Lider-Doktrin-Teşkilat bağlamında çalışmalarını sürdürmüş, yaşanılan asrı Türk’ün asrı yapma gayreti içerisinde olmuş, Nizam-ı Alem ve İla-yı Kelimetullah davasını gütmüş ve Turan idealine büyük bir azimle yürümenin inancı içerisinde olmuştur. Bunun için de Türk gençliğini milli ve manevi değerler etrafında birleştirmek arzusuyla büyük fedakarlıklar içinde çalışmalarını yürütmektedir. Türk’çe bir yaşam Türk’çe düzen en yüce ülkümüzdür. Bu dava ve bu millet uğruna şehit düşenler onurumuz bu çatı kutsalımızdır. Bizlerde üzerimize yüklenen sorumluluğun farkında olarak bu asrı Türk’ün asrı yapma arzusunu yüreğimizde bir kor gibi taşıyarak; ömrünü ülkesi ve ülküsüne adayan, önce ülkem ve milletim diyerek oyunları bir bir bozan, ileri görüşlülüğü ve bilgeliğiyle Adriyatik’ten Çin Seddi’ne uzanan gönül coğrafyamıza ümit aşılayan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emrinde bir ok gibi hedefe saplanmak için hazır ve nazırız.Kutlu günlere,Turan düşüne uyanacağımız sabahlara Bilge Liderimiz Türkmenbeyimizin yolbaşcılığında ilerleyeceğimize dair inancımızı daima bir dava adamı şuuruyla taşıyoruz.Erzurum Ülkü Ocakları olarak daima Liderimizin emrinde olacağımızı bir adım bile şaşmadan ülkücülüğümüzün gereğini yapacağımızı bir kez daha ifade ve ilan ediyoruz.Bu vesile ile böylesine muhteşem bir geceyle bizleri gururlandıran Ülkü Ocakları Palandöken ilçe başkanım Yunus Gerçek beyefendi ve Milliyetçi Hareket Partisi Palandöken ilçe başkanımız Ünsal Kızılyar beyefendi başta olmak üzere emeği geçen herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.Varlığımız TÜRK varlığına armağan olsun.""

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri