24 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yerel > Üniversiteliler Palandöken’i bilmiyor!

Üniversiteliler Palandöken’i bilmiyor!

11.02.2019 09:29 12 14 16 18 yazdır
Türkiye’nin ve dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında bulunan Palandöken, Erzurum’daki üniversite öğrencileriyle buluşamadı gitti!
Üniversiteliler Palandöken’i bilmiyor!

 

 

Türkiye’nin ve dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında bulunan Palandöken, Erzurum’daki üniversite öğrencileriyle buluşamadı gitti! Erzurum’a dışarıdan gelen ve şehrin gönüllü birer kültür ve turizm elçisi olarak kabul edilen üniversite öğrencilerinin büyük bir bölümü Palandöken Kayak Merkezi’ni bir kez olsun bile görebilmiş değil. YENİGÜN muhabirlerinin Atatürk Üniversitesi kampüsünde yaptığı mini bir araştırma, neredeyse mezun olacak öğrencilerin çoğunluğunun Palandöken Kayak Merkezi’ni bir kez olsun görmediklerini ortaya çıkardı. Öğrenciler, Palandöken gibi sayılı bir kayak merkezini öğrencilerle buluşturmak için üniversite yönetimi ve belediyelerin ortak bir çalışma yapması gerektiğini vurgulayarak, “Bizim imkanlarımız belli, şartlarımız belli. Palandöken’e giderek vakit geçirme gibi bir lüksümüz yok. Ama bir yandan da Palandöken’i ve oradaki güzellikleri görmek istiyoruz” diye konuştular.

 

20 ÖĞRENCİDEN 14’Ü GÖRMEMİŞ!

YENİGÜN’ün yaptığı araştırma kapsamında kampüsün farklı noktalarında 20 öğrenciye Palandöken Kayak Merkezi’ni görüp görmedikleri soruldu. 20 öğrenciden sadece 6’sı Palandöken’i gördüğünü ifade ederken, 14 öğrenci ise, Palandöken’in sadece adını duyduklarını ve kayak merkezine ise uzaktan bakmakla yetindiklerini dile getirdi. Belediyelerin, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak kayak eğitim programları düzenlerken, üniversite öğrencilerinin pas geçilmesinin yanlış olduğunu kaydeden öğrenciler, “Biz Erzurum’a dışarıdan gelmiş insanlarız; burada kayak öğrensek, belki öğrencilik hayatımızdan sonraki yıllarda da yine Erzurum’a gelmek için bir sebebimiz olacak. Çoğumuz Palandöken’i görmeden mezun olup gidiyoruz; kayak yapmayı biz de çok isteriz, kayak eğitimi almayı biz de isteriz. Ama bunu mevcut şartlarda kendi başımıza yapma imkanımız yok” dediler.

 

ÖĞRENCİLERDEN YÖNETİCİLERE ÇAĞRI

Atatürk Üniversitesi yönetimine çağrıda bulunan öğrenciler, üniversite öğrencilerini Palandöken’le buluşturmak için Büyükşehir Belediyesi ve dağdaki otellerin ortak bir takım organizasyonlar düzenleyebileceklerine dikkati çekerek, “Turizmin önünü açan en önemli faktör tanıtımdır. Erzurum’a dışarıdan gelmiş olan biz öğrenciler de, tanıtım için aslında önemli bir potansiyeliz. Palandöken’i tanıtmak için anlatmak için yerli turist aramaya gerek yok. Çünkü bizler de Erzurum’da misafir kaldığımız sürece yerli turist sayılırız. Yöneticiler bu potansiyeli değerlendirmeli ve Palandöken’i üniversite öğrencileriyle mutlaka buluşturmalıdır” diye konuştular.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri