çanakkale
22 Ocak 2018 Pazartesi
Tuba IŞIK

VE HUZUR

28.11.2017 10:20 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Tuba IŞIK
Neydi ki huzur? Kanaat edip, şükür bilen yürek, kabullenmek ve güzel görebilmekti, güzel bakan bir çift göze. Dilin söyleyebileceği tatlı iki söz, yüreğini açabileceğin bir candır huzur.
PAYLAŞMAYI UNUTALI, KONUŞMAYI UNUTALI, GÜVEN VERMEYİ VE GÜVEN DUYMAYI UNUTALI HUZUR ARAYIŞIMIZ ARTTI.
Elimizde ve basit olanı zorlaştıran, sıkıştıran bizler, asıl ihtiyaç duyduğumuzu değiştirdik madde ile.
HUZUR BULMAK İSTEYEN HUZUR VERMELİ, GÜZEL GÖRMEK İSTEYEN GÜZELİN KENDİSİ OLANİŞLERİN İÇİNDE KONUMLANMALI. Ve ey insan, ne zaman biteceğini bilmediğin bir hayatı, kendi elinle kendine zehir etmek ve sonra suçu atmak için günah keçisi aramak en büyük çelişkin belki de.
Sakinliktir huzur, ön yargı gözlüklerini çöpe atmak, olduğu gibi kabul etmektir. El tutmaktır huzur, yanında olmaktır, haksızlıktan kaçmaktır. Cingöz ve şeytani yanını dinlememektir, doğru olan adına çabalamaktır.
El olabilmektir huzur paylaşarak, göz olabilmektir huzur, iki kişilik görmeyi deneyerek. Beklentisiz iyilik yapmaktır huzur, yüreğini doyurmak kaydıyla. Huzur, pişmiş aştır. Huzur, şükrü bilinen bir bedendir. Huzur, huzuru yaratanın hatırına eksik olanı görmemektir, Bağır açmaktır huzur, gülümseyiştir yüze konan.
HUZUR SONRASINI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİŞ, PLANLARIN SAHİBİ VE ASIL YAPANINA KARŞI DÜZ DURMAYI DENEMEKTİR.
İnsan aslında çok kolay elde edebileceği bu güzelliği yaşamak isterken hep zorlaştıran yanıyla öteler. Basit ve sıradan bakmak gereken yerleri, zorlaştırdığı gün insanlık kendi topuklarına sıkar. DENGE KURABİLMEKTİR HUZUR?
Dengeli giden birey, uçları yaşamaz ve en büyük iyiliği kendine yapar. Ruh huzuru ararken, zorluklar yaşattığımız beden yorgun ve karamsar bir kimliğe bürünür. Ve en büyük handikapımız hep beklemek ise karşıdan, hep verenlerin kazandığını unuturuz.
VERDİĞİ GÜN ALMAYA HAK KAZANIR İNSAN?
Düşünün ki koca koca alemler içinde nokta kadar sayılacak bir alan kaplayan insanın derdi bazen dağlardan büyük, oysa ölüm geldiğinde bir saniyelik ömür, bir anlık nefessizlik o dağlar kadar büyük dertlere çözüm, o halde derdi insanın beyninin bakışı ile paralel.
Güzel olmayı başardığı gün insan güzel olanla karşılaşır. İyi olabildiği ölçüde, iyilik görür.
Hayat, tekrarı olmayan bir rol. İnsan bir nefeslik oyuncu, en büyük senaryoru yazan hiçbir çeşit maskeye itibar etmeyecek kadar ilim ve gözlem sahibi, yaratanı yarattıklarını en iyi bilen bir kağı olarak bilen, huzuru kendine yol arkadaşı edinmiş, düz yaşayan, düz ölecek olan bireyler olmamız duasıyla ???..

Etiketler : VE HUZUR
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.