14 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > Yerel > Ya Tutarsa!

Ya Tutarsa!

30.11.2019 10:07 12 14 16 18 yazdır
Yılbaşına kısa süre kala piyasaya düşmeye başlayan Milli Piyango biletleri umut olmaya devan ediyor. Vatandaşların hayalini süsleyen 80 milyonluk ikramiye Erzurum sokaklarında Kubilay Eliş’in elinde geziyor.
Ya Tutarsa!

KASIM AKAN-ERZURUM YENİGÜN GAZETESİ

Milli Piyango yılbaşı biletlerinin piyasaya çıkmasıyla birlikte vatandaşlar hayal kurmaya başladı. Her yıl milyonlarca insanın hücum ettiği Milli Piyango yılbaşı biletlerini Erzurum sokaklarında satan Kubilay Eliş “bu yıl Erzurum’a çıkacak” iddiasında bulundu.

80 Milyon TL dağıtılacak

Erzurum sokaklarında 30 yılı aşkındır milli piyango biletleri sattığını ve bu yıl ikramiyenin Erzurum’a çıkacağını iddia eden Kubilay Eliş “2020 yılbaşı büyük ikramiyesi ise 10 milyon TL daha artırılarak 80 milyon TL oldu. Erzurumlular daha ilk günden yoğun ilgi gösterdiler biletlere. İnşallah kentimize çıkacak diye düşünüyorum. Nasipte varsa benim sattığım bilete vursun istiyorum. Her bilet satıcısı kendi sattığı bilete isabet etsin ister.

Büyük ikramiyenin 80 Milyon TL olması insanların hayalini daha da süsledi. “Ya tutarsa” diyen insan sayısı oldukça fazla. Hayatında hiç şans oyunu oynamayan insanların daha fazla talebi oluyor. Hayatında ilk defa şans oyunu oynayan da oluyor. Bizler sadece satıyoruz ve ikramiyenin bizim sattığımız müşteriye çıkması dileğimiz oluyor” diye konuştu.

Çeyrek bilet yine birinci

Tam, yarım ve çeyrek şeklinde piyasaya sürülen Milli Piyango biletlerinden en fazla satılanı yine çeyrek… daha ucuz olduğu için alıcısının fazla olduğu çeyrek bilette büyük ikramiyenin bölünecek olması kimsede kıskançlık oluşturmuyor” diyen Eliş “vatandaş biletin ucuz olmasını istiyor. En ucuz olan çeyrek olduğu için onu tercih ediyorlar. Dörde bölünecek olması kimsede kıskançlık oluşturmuyor. -Çıksın da çeyreğe çıksın- diyorlar. Haklılar elbette ama geçen yıl tam bilete çıktı ve bu durum insanları tam bilete yönlendirebilir. Son günlere doğru bunu daha iyi görebiliriz” diye ekledi.

20 TL’ye 20 Milyon TL

Tam bilet 80 TL'den satılacak. Bilete büyük ikramiye isabet ederse 80 milyon TL ödenecek. Amorti rakamlar tutturulur ise 80 TL bilet ücreti geri ödenecek. Yarım bilet ise 40 TL'den satılacak. Büyük ikramiye yarım bilete isabet ederse 40 milyon TL ödenecek. Amorti rakamlarına ise 40 TL bilet ücreti geri verilecek. Vatandaşların en çok satın aldığı bilet olan çeyrek ise 20 TL oldu. 20 TL'lik bilete büyük ikramiye isabet ederse 20 milyon TL ödenecek.

 

Etiketler : Ya Tutarsa!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri