çanakkale
24 Kasım 2017 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Tuba IŞIK > YAŞAM MOTİVASYONUMUZ
Tuba IŞIK

YAŞAM MOTİVASYONUMUZ

13.09.2017 10:39:03 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Tuba IŞIK

Bir yol bu, kimine uzun, kimine kısa, kimine güzel, kimine zor, kimi zaman zorluğunda, kimi zaman, güzelliğinde imtihan yanı...

HERKESİNKİ TEK KENDİNE BENZEYEN BİR FİLM HAYAT. YA PEKİ İÇİNDEKİ AYAKTA DURABİLME YETİSİ ? BU KİMİN ELİNDE ? Önce tabi ki kaderin sahibi, lakin bize düşen de büyük paylar var.

YAŞAM MOTİVASYONUNUZ SİZİN ELİNİZDE. TÜRKÇESİ ŞU; ÖNCE FARKINDA OLMAK GEREK, YÖNETMEK İÇİN BİR GEMİYİ.

 Hayata dair motivasyonunuzu yüksek tutmak isterseniz, kendinize ve zihninize bir geri dönüşüm kutusu alın. Bu kutuyu sık sık temizleyin ve tekrar çöp olanları içinde biriktirin. Örneğin; gereksiz konuşmalar, lüzumsuz olaylar, faydasız yerler, kişiler, durumlardan uzak durun. Bu zamana kadar bu noktalara yüklenebilecek her ne varsa, bundan sonrasında yerinde barındırmayın.

Gülümseyen, yapıcı, üreten, pozitif insanlarla zaman geçirin, motivasyonununuz yüksek tutmanız için birer anahtardır onlar.

DEDİKODUDAN UZAK DURUN ! Unutmayın ki ağızdan çıkanlar çok önemli, ve kaybolmaz sesler. göğün bir katında asılı kalır ve en size en büyük şahitliği yapar. Ne ahir dünya için kendinize olumsuz şahitler edinin, ne büyük konuşup kendinize ileride kötü bir kader çizin, ne de yüreğinizdeki nuru kötü olan sözle kirletip, yüreğinizi karartın ve psikolojinizi bozun.

Güzel söz, kişinin kendine olan saygısının nişanesidir. Güzel konuşan güzel söz duyar. alternatif duyacağınız sözler size bağlı ise, siz hoş sohbet edin ki, hoş olanı işitesiniz.

İnsanların özellerini değil, ilim, bilim, din, dil merak edin. Merak olgusu insanın zihnini açık tutar. Merak edin, bunu sizin motivasyonunuzu yükseltir. Ama üst komşunun kızının kimlerle gezdiğini, yandakinin kayınvalidesini değil, Kuranda geçen ve her sene Ramazanda okuduğunuz Kuranda size ne söylendiğini merak edin.

Kötü niyetli insanların üstünü çizmeyi bilin. İnsan vardır çöpe, insan vardır güle götürür. Seçeceğiniz kişi, ya yanlışlarınızı siler, ya tepeden tırnağa yanlıştır, doğrularınızı eksiltir. SEÇİCİ DAVRANIN..
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.