22 Ekim 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Yerel medya bağımlılık farkındalığı eğitimi başladı
Yerel medya bağımlılık farkındalığı eğitimi başladı

Yerel medya bağımlılık farkındalığı eğitimi başladı

20.10.2016 15:26 12 14 16 18 yazdır
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi başladı.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından düzenlenen Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi başladı.

Erzurum'da yapılan eğitime; Ardahan, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Muş'tan da gazeteciler ve Yeşilay temsilcileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi 7 bölgede yapıldığını, ifade eden Basın Yayın Enformasyon Erzurum İl Müdürü Memduh Nehri, "Bizim ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol çerçevesinde ülkemizde 7 bölgede Yerel Medya Bağımlılık Farkındalığı Eğitimi düzenleniyor. Bizim bölgede de Erzurum ayağında siz değerli katılımcılar eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Bağımlılığın hiçbir türü desteklenemez ve bunun önlemi için de her türlü önleminin alınması gerekmektedir" dedi.

Programda daha sonra söz alan Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Bilgili, "Bağımlılık meselesi hakikaten çok önemli bir mesele hem insanlık için ülkemiz için ben de bir müddet burada basında köşe yazarlığı yaptım. Neyin nasıl yazılacağını bilmenin önemini gördüm. Bu nedenle bu seminer veya eğitim programı hakikaten önemsenecek bir eğitim programıdır. Gazetede okudum 'Türkiye'ye Bonzai Girdi.' bunu okuyan bir vatandaş ne anlar bu çok önemli. Bu haber böyle mi yazılır veya farklı bir dille mi yazılır? Türkiye Yeşilay cemiyeti 1920 yılından bu yana her türlü bağımlığına karşı önlem almak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçmişte sigara, alkol sonra uyuşturucuydu şimdi ise teknoloji bağımlılığı mevcut. Bunların hepsi sorun. Bir insan eline telefon alıp günlerce onunla oynayabiliyor. Cep telefonu da bir bağımlılıktır. Biz Yeşilay olarak inanımızı bilgilendirmek amacıyla her türlü çabayı gösteriyoruz. Aramızda yapılan protokol gereği bu projeye destek veriyoruz. İnşallah diğer illerden de gelen basın temsilcileri bu konularda bilgi sahibi olacak ve bundan sonra gerçekten nasıl yapacakları konusunu daha iyi kavramış olacaklar ve bu çerçevede haberi nasıl yapılması gerektiğini öğrenecekler. Sizlerin de bu mücadeleye vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Program,Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) Formatörü Naci Bayrak tarafından Madde bağımlılığı hakkında sunum yapıldı. Ardından Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Doç Dr. İzlem Vural'ın sunumuyla devam etti. Programda madde bağımlılığı ile ilgili sunum yapıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri