29 Ocak 2020 Çarşamba
Anasayfa > Yerel > Yerli turistler Erzurum’a doyamıyor

Yerli turistler Erzurum’a doyamıyor

11.09.2019 09:43 12 14 16 18 yazdır
Tarihi yapıların gün yüzüne çıkarıldığı Erzurum’da turist yoğunluğu yaşanıyor. Birçok çalışmanın sonlandırıldığı ve tarihi misyonun gün yüzüne çıkarıldığı kentte açık hava müzesi zenginliği yaşanıyor.
Yerli turistler Erzurum’a doyamıyor

Kasım Akan-Erzurum Yenigün Gazetesi

Kış turizminin yanında tarih ve kültürel turizmin geliştirildiği Erzurum’da yatırımlar meyve vermeye başladı. Yerli turistlerin yoğun ilgisine mazhar olan Erzurum kış sezonun başlamasıyla birlikte yabancı turistlerin de yoğun ilgisine tabi olacağı öngörülüyor. Turizm potansiyelini her geçen gün arttırmak için yoğun çalışmalar içinde olan kurum ve kuruluşlar kış sezonunun açılmasıyla birlikte turizm patlaması bekliyorlar.

Erzurum’un turizm kenti olma yolunda büyük adımlar attığını ve bu yolun kenti gelecekte örnek noktaya taşıyabilecek güçte olduğunu dile getiren turizm acentecileri “Erzurum birçok anlamda gelişim sağladı. Bu gelişimini bir iki noktada daha geliştirebilirse gelecekte bölgesine ışık saçan konuma gelecektir. Eksikliklerini görebilen kurumların varlığı daha da güçlü ilerlememize yardımcı oluyor. Geçmişte olduğu gibi sorunları beklemeden öngörerek ilerlemeye başladık. Bu geleceğimiz için büyük avantaj sağlıyor. Bu avantajı değerlendirip önümüzdeki on yıl içinde potansiyelimizi onlarca defa katlayabiliriz. Kurumların yapmış olduğu çalışmalar Erzurum’u geleceğin turizm şehri noktasına getirmek üzeredir” diye belirttiler.

“Uçak konusu hala çok önemli”

Ulaşım olanakları konusunda bütün imkânları elinde bulunduran Erzurum uçak biletleri konusunda sancılı günler geçirmeye devam ediyor. Pahalı uçak biletleri nedeniyle özellikle yerli turistlerin kenti ziyaret etmekten çekindiklerini ve önümüzdeki günlerde yabancı turistlerde de bu durumun etki oluşturabileceğini dile getiren acenteler “ yerli turistlerimizin bu fiyatlarda uçak bileti alması çok zor görünüyor.

Ülkemizde tatil yapmak için bütçenizin büyük bir bölümünü ulaşıma veremezsiniz. Bu bütçeyle alakalı bir durumdur ve ülke ortalamamız bellidir. Uçak fiyatları insanların şehirlerinden çıkmasını bile engelliyor. Daha yakın şehre kara yoluyla gitmek durumu oluşuyor. Kara yoluyla Erzurum’a gelmek kolaydır, ya da raylı sistemle; fakat zaman konusunda sıkıntı var ise kesinlikle hava yoluyla gelmek zorunda kalırsınız. Ama fiyatlara bakınca bundan vazgeçebilirsiniz. İşte bu basit nedenler bile uçak biletlerinin acil şekilde indirime tabi tutulması mecburiyetini ortaya koyuyor” diye belirttiler. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri