bykşhr
13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yerel > Yıldızkent kendi başına şehir oldu

Yıldızkent kendi başına şehir oldu

27.07.2020 10:27 12 14 16 18 yazdır
Kentleşme konusunda şanslı bölgelerden sayılan ve yeni sayılabilecek büyün sistemlerin hayat bulabildiği Yıldızkent semti kendi başına şehir olma özelliği taşıyor.
Yıldızkent kendi başına şehir oldu

Alt-üst yapı bakımından dünya standartlarıyla donatılan, geleceğin yaşam alanı olabilmesi için bütün ihtiyaçların donatıldığı Yıldızkent bölgesi özel yaşam alanı olma özelliği de taşıyor. Semtin çok düzenle ve disiplinli bir şekilde inşa edildiğini dile getiren vatandaşlar “bu bölge geleceğe ışık saçıyor. Şuan ki durum bile geleceğinin ne kadar özel olacağını gösterebilir seviyede. Yolların, apartmanların ve alt-üst yapı durumunun alabildiğince dünya standartlarında inşa edildiği açıkça belli olan bölgenin geleceğe ışık tuttuğu nettir. Şehir yapısının bu bölgede rahat nefes alabildiğini belirtmek gerekiyor. Sıkışık olmayan ve dünya standartlarında yaşam kalitesi sunan noktanın şehrin bütününe örek olması da gerekmektedir. Çünkü geniş alanlı yaşam alanlarının bu aşamada örnek olması gerekiyor” ifadelerine yer verdiler.

Her şey tam takır

Daha özenle ele alınan ve şehrin adeta örnek noktalarından birisi haline gelen Yıldızkent bölgesi yeni yaşam alanları inşa olmayı sürdürüyor. Şehrin bütününe örnek olabilecek kalitede yaşam alanı sunan bölgenin yeşil alanı trafiği ve geniş nefes alma noktalarıyla dikkat çekiyor. Yapılan bölgenin tepeden tırnağa yeni olduğunu ve yenidünya düzenine göre güzel sayılabilecek şekilde inşa edildiğini ifade eden vatandaşlar “ böyle alanların daha fazla olması gerekiyordu.

Yeni yapıların artık tamamen geniş yelpazeyle ele alınması gerekiyor. Şehrin kimliğine değer katan yeni yaşam alanlarının bu düzeyde ele alınması gerekiyor. Her ayrıntının elden geçirildiği alanlar çoğaldıkça şehrimizin yaşam standarttı ona göre kaliteyi bulacaktır. Çünkü yenidünya düzenin de yeni yapıların ne şekilde ve hangi ortamlarda yapıldığı oldukça önemli. İnsanların daha mutlu olmasını dahi sağlayan bu özel durum yetkililerce gelecek adına önemle ele alınması gerekiyor” diye belirttiler.

Mahalle kültürü için birebir

Yeni şehir yapısı içinde eski mahalle kültünün yaşatılmaya da çalışıldığı yeni yapılarda siteler bu duruma özel olarak inşa ediliyor. Daha güzel yaşam alanları için mahalle kültürlerinin de düşünülmesi gerektiğini ifade eden yapsatçılar “mahalle kültünün yaşatılması kentlerin geleceği için oldukça önemlidir. Bunun yapılabilmesi için belediyelerin uzun vadeli çalışmalar yürütmesi gerekecektir. Bunu yapmaya başladıkları için de şehrimizin kimliği değişip güzelleşmeye başlamıştır. Şehrimizin daha güzel olması için herkesi geleceği düşünerek adım atması önemli olacaktır” şeklinde konuştular.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri