AK
19 Haziran 2018 Salı
Anasayfa > Yerel > Yolcu taşımacılığına hareket geldi

Yolcu taşımacılığına hareket geldi

13.09.2017 11:05 12 14 16 18 yazdır
Yaz tatilini memleketleri Erzurum'da geçiren ve yaşadıkları şehirlere geri dönmeye başlayan Dadaşlar ve üniversite öğrenimi için Erzurum'a gelen öğrenciler, taşımacılık sektörüne bereket getirdi.
Yolcu taşımacılığına hareket geldi
Yaz tatilinin sona ermesi ve okulların açılmasına sayılı günler kala, taşımacılık sektörü de hareketlendi. Yaz tatilini memleketleri Erzurum'da geçiren ve yaşadıkları şehirlere geri dönmeye başlayan Dadaşlar  ve üniversite öğrenimi için Erzurum'a gelen öğrenciler, taşımacılık sektörüne bereket getirdi. Karayolu taşımacılığı yapan firmalarda boş koltuk bulmanın neredeyse imkansız olduğu Erzurum'da, hem geliş, hem de gidiş istikametleri adeta kilit olmuş durumda. Yurt genelinde olduğu gibi, Erzurum'daki karayolu taşımacılığı sektörü de hareketli günler geçirmeye başladı. Tatil dönüşü için karayolu taşımacılığı yapan seyahat acentelerine akın eden yolcularla, üniversite öğrenimi için Erzurum'a gelmeye başlayan öğrenciler sayesinde işletmecilerin de yüzü gülmeye başladı. Boş koltuk bulmanın neredeyse imkansız olduğu gidiş ve dönüşler için uzun kuyruklar oluşmaya başladı. 

ESADAŞ, DADAŞ, KAMİL KOÇ, METRO FULL DOLU 
Erzurum'dan Türkiye'nin dört bir yanına yolcu taşımacılığı yapan yerel işletmeler başta olmak üzere tanınmış birçok seyahat acentesinde koltuklar neredeyse tamamen doldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi illere yolculuk yapmak isteyenlerin koltuk bulmakta güçlük çektiği seyahat acentelerinde, en avantajlı kesimi biletlerini günler öncesinden satın almış olanlar oluşturuyor. Özellikle tatil için memleketleri Erzurum'a gelen ve yaşadıkarı şehirlere geri dönmeye başlayan Dadaşlar, karayolu taşımacılığına hareket getirirken, adeta kilit vaziyette Erzurum'dan hareket eden otobüsler, dönüşte de aynı yoğunlukla karşılaşıyor. Erzurum'dan giden otobüsler Erzurum'a bu kez üniversite öğrencilerini taşımak için doluyor. 
Seyahat acentelerinden edinilen bilgilere göre; karayolu taşımacılık sektörü en hareketli dönemlerini Eylül ve Ekim ayları arasında geçiriyor. Firma yetkilileri, "Yaz tatili sona erdiği için bu aylarda insanlar yaşadıkları şehirlere geri dönmeye başlıyorlar. Yoğunluk bununla da sınırlı kalmıyor, otobüslere öğrenciler de büyük bir ilgi gösteriyor" diye konuştular. 

ERZURUM'A GELİŞLER DE DOLU, GİDİŞLER DE... 
Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi illere yolculuk maliyetinin 120-140 lira arasında değiştiğini kaydeden acente yetkilileri, bu süreçte boş koltuk bulmanın neredeyse imkansız olduğunu belirterek, yolculuk etmek isteyenlerin ancak birkaç gün sonrasını beklemek zorunda kaldıklarını dile getirdiler. Önümüzdeki bir hafta boyunca gidiş ve dönüş istikametlerinin adeta kilit durumda olduğunu ifade eden işletmeciler, "Boş koltuk bulunsa bile o da arka koltuklarda bir-iki kişilik ya oluyor, ya olmuyor" dediler. 
Yolculuk için karayolunu tercih eden vatandaşlara çağrıda bulunan firma yetkilileri, "Taşımacılığın hareketli olduğu dönemler mutlaka göz önünde bulundurulmalı ve mümkünse dönüş biletleri günler öncesinden satın alınmalıdır. Çünkü insanımızda bir alışkanlık var; bilet satın alma işini en son güne bırakıyorlar. Bu yanlış bir tutumdur. Çünkü sezon sonu beklendiğinden boş koltuk bulamamanın yanı sıra fiyatlar da değişkenlik gösterebiliyor. En doğrusu ve kazançlısı, biletleri gidiş ve dönüş şeklinde satın almaktır" dediler. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri